четвер, 14 травня 2015 р.

Навіщо потрібно читати книги?

1. У книгах найкраще систематизована інформація.
Звичайно ми розпочнемо саме з цього пункту. Книга дозволяє краще інших джерел інформації (зокрема, Інтернету) систематизувати нову інформацію. Це дуже важливо як ви вже, сподіваємося, зрозуміли. Раз життя – це суцільна система, то навіщо тоді суперечити природі, і йти їй наперекір. Фрагментарні знання – це звичайно в якихось моментах і добре, проте тільки системність інформації дозволяє користуватися цими знаннями протягом всього свого життя, а не тільки в одному конкретному випадку (просто в іншому випадку, ви забудете те, що знали в першій ситуації – знову ж таки – фрагментарність наявності).
2. Книги дозволяють вам глибоко вивчити те, що вас цікавить.
До речі, щодо роботи під час навчання. Коли людина працює, то, як це буває в більшості випадків, вона вважає, що вона вже досить знає, щоб можна було з зневагою ставитися до навчання. Однак, така людина глибоко помиляється. Вся справа в тому, що, швидше за все, ця людина отримав лише «айсбергові» знання, тобто знання, які лежать на поверхні.
Приклад. Якщо будеш працювати, будуть гроші. Якщо будеш працювати багато, буде ще більше грошей і т.п. Однак така людина ніколи не ставив собі таке питання: А чому так відбувається? Чому керівник мені буде платити чималу суму грошей? Якщо навіть і задає людина подібне питання, то, швидше за все, відповідає на нього приблизно так: тому що я багато працюю, ось він мені і платить багато. Логічно? Безперечно! Однак така людина і не замислювався ні разу про те, в чому справжній сенс грошей. Гроші – це всього лише ваша енергія. Адже так, погодьтеся? Чим більше ви енергії ви витратите, тим більше грошей ви одержите.
Однак, той чоловік, який володіє не тільки «айсберговими» знаннями, а й знає трохи нижче, як йдуть справи («як влаштований айсберг»), то він розумно прикине: а навіщо витрачати свої власні сили на те, що можуть зробити інші? Нехай ВОНИ більше працюють, адже ВОНИ мені при такій роботі принесуть ще більше грошей, ніж при розміреній праці. Господар справи завжди в шоколаді і всі це розуміють. Тільки мало працівників розуміє, яким чином цей «шоколад» виходить.
Точніше, розуміють, але неправильно. Сподіваємося, що ви тепер зрозуміли весь прихований зміст (який, насправді, ніякої і не прихований для начитаної людини) грошового збагачення. Читайте далі, далі буде ще цікавіше :)
А поки підсумуємо: Хочете в чомусь розбиратися як фахівець – читайте книги, написані справжніми гуру своєї справи!
3. У книгах менше ймовірність того, що інформаці


я недостовірна.
Коли ви відкриваєте книгу, написану людиною, яка є експертом в тій чи іншій області, то ви відразу ж відчуваєте глибину думок цієї людини. Він справжній фахівець, який «дихає» своєю професією. І як ви думаєте, чи буде він брехати і писати недостовірну інформацію, піддаючи негативній критиці свою репутацію? Думаємо, що навряд чи. Він дуже нею дорожить.
А як справи йдуть в Інтернеті? Хто пише статті на сайтах? Ви знаєте цих людей? За рідкісним винятком, імена авторів публікацій в Інтернеті мало про що говорять. Відповідно, вони можуть писати про що завгодно, як завгодно і т.д. При всьому цьому, що сайт є нібито спеціалізованим, скажімо з комп’ютерних технологій. Так, ось, така реальність, з цим нічого не поробиш.
Тому, якщо хочете отримати максимально коректну інформацію з того чи іншого питання, то краще всього звернутися до книжкових видань, а не до Інтернет-джерел (хто його там знає, хто пише статті на Вікіпедії?)
4. У книгах є посилання на інші достовірні джерела.
Весь Інтернет побудований на посиланнях, як вам відомо. Однак це не вигадка розробників глобальної мережі, це давно перевірений спосіб взаємодії різних авторів, різних робіт, різних книг. У цьому зв’язку, грунтуючись на затвердження з пунктом три, ми робимо висновок, що автори (фахівці) завжди дають посилання своїм читачам на інші перевірені книги, яким вони самі довіряють і які витримали критичний тиск з боку громадськості та наукової спільноти.
Коротше кажучи, в книгах, в більшій своїй частині, посилаються на найкращі роботи в тій чи іншій галузі. Знову ж таки, якщо автор порадить вам почитати щось «ліве» (скажімо, його про це попросили), то, якщо ви будете незадоволені, прочитаною за його порадою, книгою, то такий фахівець «впаде в ваших очах». Знову ж, репутація … якою автори книг дуже дорожать.
У зв’язку з цим констатуємо наступне: хочете розширити знання з суміжних питань – вибирайте ті книги, які радять автори інших книг.
5. У книгах розповідається як влаштований цей світ.
Всі попередні пункти описували як би переваги читання книг в порівнянні з іншими джерелами інформації. Останні ж два пункти розкажуть вам про те, а що саме написано у всіх книгах? У кожній книзі автор пише про щось своє, про свою область. Навіть, якщо це художній твір, про все одно, автор пише про своє, про свої думки, переживання, хвилювання і т.д.
Однак про що б не писали різні автори, всі вони намагаються до вас донести своє бачення світового порядку. Як у світі все влаштовано? Чому тут все відбувається так, а не інакше? Де грань між добром і злом? Автори намагаються відповісти на ці та інші питання у своїх творах. Ось чому студенту та школяру слід читати книги. Адже молода людина або дівчина ще поки не знає всіх примх життя. А їх, насправді, безліч.
Але, як всі пам’ятають із уроків фізики, на всяку дію є … Зрозуміло що. І кожен автор намагається допомогти вам вирішити вашу проблему в рамках своєї компетенції. Логічно тоді припустити, що чим більше заздалегідь ви дізнаєтеся «ключів» рішення майбутніх життєвих проблем, тим легше вам буде жити у дорослому житті. Ну, правда, це ж логічно, чи не так?
Тому, книги слід читати ще й тому, що вони дають конкретні відповіді на найрізноманітніші життєві проблеми. Хто попереджений і навчений, як протистояти проблемам в молодому віці, той не те, що озброєний, той непереможний!
6. Книги допомагають піти від гнітючої реальності.
Якщо ви зараз живете не так, як вам би хотілося, якщо на вас тисне зовнішнє оточення, яке, в даний момент, дуже важко змінити, то вам допоможе захиститися від гнітючої обстановки читання книг. Як? Яким чином? Пояснюємо: у книгах, в більшості випадків, розповідається про якийсь «ідеал», який в реальному житті недосяжний. Особливо серед недолугих людей, які тебе оточують в дану хвилину :) Тому, якщо ви хочете наперекір долі піти у світ ідеалів, і поступово ставати все кращими і кращими, то книга вам вірний помічник!

Автор: diana
http://knig.org.ua/navischo-potribno-chytaty-knyhy.html#more-3430

Немає коментарів:

Дописати коментар